LIST OTWARTY ARTURA BALAZSA w sprawie incydentu podczas otwarcia szkoły w Benicach

Szanowni Państwo!

W dniu 16 września br., brałem udział w uroczystości otwarcia nowej ujeżdżalni, dla klas o profilu hodowla koni, przy szkole w Benicach w Powiecie Kamieńskim. Przybyłem na tę uroczystość, podobnie jak większość jej uczestników, bez specjalnych i oficjalnych zaproszeń. Miałem poczucie obowiązku wzięcia udziału w tym wydarzeniu, ponieważ wszystko co dzieje się, w powiecie Kamień Pomorski, leży mi głęboko na sercu. W trakcie uroczystości, nie szukałem miejsca w pierwszych rzędach. Usiadłem tam, gdzie było wolne miejsce, obok innych uczestników, o czym oni sami mogą zaświadczyć.

Gdy zobaczył mnie dyrektor szkoły w Benicach p. Piotr Pawełczyk, powitał mnie jako byłego ministra, posła i senatora. Nie dało się nie zauważyć, że ten normalny, wcale nie wyjątkowy gest ze strony Pana Dyrektora, wywołał wielkie oburzenie obecnej podczas uroczystości starosty Powiatu Kamieńskiego p. Beaty Kiryluk, aktywistki Platformy Obywatelskiej.
Później dowiedziałem się, że podobno dyrektor Pawełczyk został publicznie, w sposób urągający randze tego wielkiego dla szkoły wydarzenia zbesztany przez nią, za swoje zachowanie.

Szanowni Państwo,

Jeżeli prawdą jest, że z powodu powitania mnie, dyrektora szkoły spotkały tak ogromne nieprzyjemności, ze strony jego pracodawcy, (bo przecież szkoła podlega starostwu), to uznać należy, że zachowanie pani starosty było co najmniej dziwne.
Nigdy nie przypuszczałem, że w powiecie dla którego tak wiele zrobiłem przez wszystkie lata mojej działalności politycznej, ale i działalności w Europejskim Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, spotkam się z takim brakiem elementarnych zasad kultury osobistej.

Nadmienię w tym miejscu, że starostowie którzy starali się o powstanie powiatu w Kamieniu Pomorskim, a później kierowali nim, podpisali się pod listem z poparciem dla mojej kandydatury w wyborach do Senatu, argumentując to faktem, że dla powstania tegoż powiatu zrobiłem jako minister najwięcej.
Zachowanie p. Beaty Kiryluk, poddaję Państwa jako mieszkańców ocenie, a także ocenie radnych powiatowych, którzy są Państwa reprezentantami w samorządzie powiatowym.

Artur Balazs

PODZIEL SIĘ
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com