Trzeba zacząć tworzyć ponad podziałami

Panie Prezydencie, na terenie Stargardu Szczecińskiego funkcjonuje specjalna strefa ekonomiczna. Ta strefa to niejako wzorzec dla innych samorządów. Czy samorządom brakuje wsparcia z zewnątrz dla takich inwestycji?

Sławomir Pajor – Myślę, że często brakuje skutecznego lobby w instytucjach centralnych. Trzeba zatem wykorzystywać każdą sytuacje do dyskusji o tym, jak samorządy mają sobie radzi i w jaki sposób im pomagać. Nic tak nie uskrzydla samorządowców, jak wsparcie ważnych, skutecznych i przedsiębiorczych osób. W spotkaniu uczestniczyli poza Panią Teresą Kamińską także przedstawiciele małej i średniej przedsiębiorczości, zrzeszeni w Izbie Rzemieślniczej, to bardzo cieszy. Ale cieszy jeszcze bardziej, że i kandydaci do parlamentu biorą udział w takich spotkaniach, bo przecież jeśli znana im będzie ta problematyka, to tym lepiej dla całego regionu.
- No właśnie w spotkaniu uczestniczył pan Artur Balazs – kandydat do Senatu. Czy ponad podziałowość, którą deklaruje to atut?
Sławomir Pajor – Żyjemy w czasach, kiedy właśnie ponad podziałowość staje się towarem, coraz pilniej poszukiwanym i powinniśmy zwracać na to szczególną uwagę. Ja myślę, że wszyscy mamy już serdecznie dosyć podziałów politycznych, a właśnie ponad podziałami trzeba zacząć tworzyć to, co jest nam najbardziej potrzebne. Musimy skończyć z nieustanną walką wszyscy ze wszystkimi, ale umieć się wreszcie porozumiewać i ponad podziałami budować.

 

PODZIEL SIĘ
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com