Zachodniopomorska Izba Rzemieślnicza Małej i Średniej Przedsiębiorczości udzieliła poparcia Arturowi Balazsowi – kandydatowi do Senatu RP

W Gryfinie, odbyło się spotkanie z Arturem Balazsem- kandydatem do senatu RP. Gospodarzem spotkania był starosta gryfiński Wojciech Konarski, W spotkaniu uczestniczyli m.in. : Teresa Kamińska była szefowa gabinetu premiera Jerzego Buzka, obecnie Prezes Zarządu Specjalnej Pomorskiej Strefy Ekonomicznej (w jej skład wchodzi strefa stargardzka), prezydent Szczecina Piotr Krzystek, prezydent Stargardu Szczecińskiego Sławomir Pajor, prezes Zachodniopomorskiej Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości Władysław Jefremienko. Podczas spotkania samorządowcy raz jeszcze udzielili wsparcia Arturowi Balazsowi. Natomiast przedstawiciele izby rzemieślniczej, podpisali specjalne oświadczenie, w którym czytamy:

 
 

OŚWIADCZENIE

 

My przedstawiciele Cechów Rzemiosł Różnych, zrzeszeni w Zachodniopomorskiej Izbie Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości, udzielamy jednogłośnego poparcia kandydatowi do Senatu – Panu Arturowi Balazsowi.

Małe i średnie firmy, rodzinne, wielopokoleniowe, są siłą napędową rozwoju każdego regionu, zwłaszcza Zachodniego Pomorza, gdzie wskaźnik bezrobocia jest jednym z najwyższych w kraju. Niestety niewielu decydentów zdaje sobie z tego sprawę.

Artur Balazs jak żaden inny polityk, dostrzega i rozumie ten problem. Jesteśmy głęboko przekonani, że jako senator RP, dołoży wszelkich starań, aby mogły rozwijać się dynamiczniej z pożytkiem dla regionu, poprzez oferowanie coraz to lepszych usług, i tworzenie nowych miejsc pracy.

Starosta gryfiński Wojciech Konarski, podkreślił jak ważne jest udzielenie poparcia Arturowi Balazsowi, przez włodarzy miast Województwa Zachodniopomorskiego.

– Tylko ten kandydat gwarantuje skuteczne przedstawianie naszych problemów w polskim parlamencie – mówił Wojciech Konarski.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek zaznaczył, że świadomość wsparcia przez takiego orędownika jak Artur Balazs jest niezwykle istotna.

– Cieszę się, że w naszym spotkaniu uczestniczy tak wielu samorządowców. To oznacza, że wszyscy postawiliśmy na dobrego kandydata do Senatu. O tym, że Artur Balazs to dobry kandydat, nikogo nie musze przekonywać – powiedział Krzystek.

Obecna na spotkaniu prezes Specjalnej Pomorskiej Strefy Ekonomicznej Teresa Kamińska, przekonywała, że wsparcie Artura Balazsa jest dobrym kierunkiem działania samorządowców zachodniopomorskich.

– Nawet przez chwilę, nie wahałam się aby uczestniczyć w tym spotkaniu. Znacie Państwo Artura Balazsa jako człowieka i polityka. Zapewniam, że nie zmarnujecie pokładanych w nim nadziei – powiedziała Teresa Kamińska.

Artur Balazs podziękował zebranym za obecność i udzielone poparcie.

Daje państwu słowo – powiedział - że dołożę wszelkich starań, aby interesy samorządów oraz małych i średnich przedsiębiorstw stały się absolutnym priorytetem. Będę wspierał państwa w Senacie. Wierzę, że ten Senat będzie zupełnie inny, że nie będzie to Senat partyjny, ale taki, który partii rządzącej będzie patrzył na ręce. Bo takie powinno być zadanie Senatu – powiedział Balazs.

Po oficjalnej części spotkania, rozpoczęła się dyskusja na temat szans samorządów na rozwój gospodarczy i tworzenie nowych miejsc pracy. Temat dotyczył głównie możliwości tworzenia specjalnych stref ekonomicznych.  Prezes Teresa Kamińska, obiecała samorządowcom wszelką potrzebną pomoc. Zapewniła też, o kolejnym spotkaniu w najbliższych miesiącach.

 

 

http://www.irszczecin.pl

PODZIEL SIĘ
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com