Dla regionu

 

Od ponad dwudziestu lat kieruję działalnością Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. W tym czasie udało się nam zrealizować tysiące przedsięwzięć na terenie całego kraju. Zawsze szczególnie cieszyłem się, gdy mogłem wspierać inicjatyw gmin z terenu naszego województwa. Poniżej przedstawiam wybrane projekty zrealizowane przy współpracy mojej, EFRWP i lokalnych samorządów.

Gmina Goleniów.

stelefonizowano Rurzycę, wybudowano szkołę w  Kliniskach, wybudowano, a następnie rozbudowano o salę gimnastyczną szkołę w  Krępsku.

Gmina Maszewo.

stelefonizowano takie miejscowości jak Dobrosławiec i Nastazin, zgazyfikowano  Maszewo i Przemocze, przeprowadzono remonty i adaptacje w szkołach w Dębicach, Rożnowie i Nastazinie. Szkoła w Dębicach otrzymała nagrodę w konkursie na najładniejszą szkołę. Ponadto dofinansowano projekt  zajęć konsultacyjnych dla matek – z lekarzem, logopedą i psychologiem pn. ”Przedszkolandia – grupa zabawowa w Maszewie” prowadzony przez Stowarzyszenie Maszewska Inicjatywa Gospodarcza.

Gmina Nowogard.

umożliwiono doposażenie gminnego szpitala w Nowogardzie, zakup pojemników do segregacji odpadów, jak również dofinansowanie projektu „Grunt to zdrowie” promocji zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży autorstwa Stowarzyszenia „Jutrzenka”.

Gmina Osina.

zmodernizowano szkołę w Osinie, jak również zbudowano gminne składowisko odpadów w Osinie.

Gmina Przybiernów.

wybudowano ośrodek zdrowia w Przybiernowie.

Gmina Stepnica.

stelefonizowano Kopice i Czarnocin, zgazyfikowano  Stepnicę, Miłowo, Zielonczyn i Żarnów, wykonano prace remontowe w ośrodkach zdrowia w Stepnicy i Łące, wyremontowano świetlice w Czarnocinie, Kopicach i Stepnicy oraz zakupiono pojemniki do segregacji odpadów.

Gmina Brojce.

stelefonizowano Przybiernów, wybudowano szkołę oraz wyremontowano ośrodek zdrowia w Brojcach, zwodociągowano Kiełpino-Raciborów, wybudowano gminne składowisko odpadów w Dargosławiu.

Gmina Gryfice.

rozbudowano szkołę w Trzygłowie, zakupiono pojemniki do segregacji odpadów, dofinansowanie otrzymały też Gryfickie Centrum Edukacyjno-Informacyjne, Instytut Charytatywny Św. Brata Alberta na remont schroniska dla bezdomnych, Katolickie Radio FM Gryfice na doposażenie.

Gmina Karnica.

wyremontowano  szkoły w Karnicach i Cerkwicy.

Gmina Rewal.

wyremontowano szkołę i ośrodek zdrowia w Rewalu, zakupiono pojemniki do segregacji odpadów, zbudowano sieć gazową na terenie Rewala.

Gmina Trzebiatów.

zbudowano sieć gazową w Trzebiatowie.

Gmina Dziwnów.

wyremontowano szkołę w Dziwnowie oraz dofinansowano Ośrodek Doradztwa Wiejskiego w Międzywodziu.

Gmina Gołczewo.

wyremontowano szkołę w Wysokiej Kamieńskiej, wyremontowano i doposażono ośrodek zdrowia w Gołczewie, zakupiono stroje dla zespołu śpiewaczego „Niezapominajki”, zakupiono samochód do zbiórki odpadów stałych.

Gmina Kamień Pomorski.

utworzono Ośrodek Rehabilitacyjno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim, zbudowano boisko do hippoterapii i zajęć socjoterapeutycznych w Kukułowie, zorganizowano Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, jak również zorganizowano obóz terapeutyczny dla dzieci z terenu Gminy.

Gmina Międzyzdroje.

rozbudowano szkołę w Wapnicy.

Gmina Świerzno.

rozbudowano o salę gimnastyczną i wyremontowano szkołę w Świerznie, rozbudowano o salę gimnastyczną szkołę w Stuchowie.

Gmina Wolin.

 

stelefonizowano Kołczewo, zgazyfikowano Skoszewo, Koniewo, Wiejkowo, wyremontowano szkoły w m. Kołczewo, Wolin, Dargobądź, Sierosław, doposażono szkoły w Wisełce i Sierosławiu, zbudowano świetlicę wiejską w Warnowie.


Gmina Dobra.

dokonano telefonizacji Dołuj, Dobrej, Mierzyna, zbudowano sieć gazową na terenie Dobrej, jak również wyremontowano ośrodek zdrowia w  Dołujach.

Gmina Radowo Małe.

wybudowano szkołę w Radowie Małym.

Gmina Resko.

wybudowano gminne składowisko w Komorowie.

Gmina Węgorzyno.

zakupiono pojemniki do segregacji odpadów oraz samochód do przewozu pojemników.

Gmina Dębno.

rozbudowano szkoły w Sarbinowie, zbudowano salę gimnastyczną przy szkole w Smolnicy, zakupiono pojemniki do segregacji odpadów, jak również przeprowadzono przez Radę Sołecką Sołectwa Różańsko projekt „Zając” przewidujący cykl zajęć dla dzieci i młodzieży m.in. komputerowo-internetowych, plastycznych, spotkania z ekspertem i filmy o tematyce zdrowotnej.

Gmina Myślibórz.

rozbudowano szkołę w Golenicach.

Gmina Nowogródek Pomorski.

wybudowano gminne składowisko odpadów w Nowogródku Pomorskim.

Gmina Barlinek.

zbudowano drogę gminną w m. Moczydło.

Gmina Bielice

zbudowano szkołę w Bielicach, przeprowadzono przez Ochotniczą Straż Pożarną w Bielicach projekt warsztatów fotograficznych.

Gmina Kozielice.

zbudowano szkołę oraz halę sportową w Kozielicach.

Gmina Lipiany.

zbudowano stację nadawczą Radia FM Lipiany oraz przeprowadzono remont budynku przeznaczonego na szkolenia dla bezrobotnych w Lipianach.

Gmina Przelewice.

stelefonizowano Przelewie, zbudowano sieć gazową w Przelewicach i Kłodzinie, jak również rozbudowano szkołę i wyremontowano z doposażeniem ośrodek zdrowia w Przelewicach oraz rozbudowano szkołę i zbudowano halę sportową w Kłodzinie.

Gmina Pyrzyce.

dofinansowano takie inwestycje jak: budowa gminnego składowiska odpadów w Karniewie, remont ośrodka zdrowia w Brzesku, budowa drogi w Rzepnowie, doposażenie Katolickiego Liceum Wieczorowego oraz Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Pyrzycach, jak również zakup kontenerów do segregacji odpadów.

Gmina Warnice.

wyremontowano i doposażono ośrodek zdrowia w Starym Przylepie oraz zbudowano szkołę i halę gimnastyczną w Warnicach.

Gmina Chociwel.

zbudowano zespół szkół w Chociwlu.

Gmina Dobrzany.

uruchomiono gabinet rehabilitacyjny w ośrodku zdrowia w Dobrzanach.

Gmina Dolice.

wyremontowano szkołę w Dolicach, rozbudowano szkołę w Rzeplinie, jak również zbudowano sieć gazową w Dolicach oraz zakupiono dla gminy samochód gaśniczy.

Gmina Ińsko.

dofinansowano takie inwestycje jak: rozbudowa szkoły w Ińsku, budowa składowiska odpadów w Powalicach, adaptacja przedszkola na ośrodek zdrowia w Ińsku czy organizacja festiwalu „Ińskie lato filmowe”.

Gmina Kobylanka.

dofinansowano takie inwestycje jak: rozbudowa szkoły z salą Gimnastyczną w Reptowie czy rozbudowa szkoły z salą gimnastyczną w Kunowie.

Gmina Marianowo.

dofinansowano takie inwestycje jak: budowa gminnego składowiska odpadów w Marianowie, remont szkoły w Dzwonowie czy warsztaty plastyczne w ramach obchodów 750-lecia Marianowa, jak również projekt warsztatów młodzieżowych poligraficzno-dziennikarskich prowadzony przez Towarzystwo Rozwoju Gminy Marianowo.

Gmina Stara Dąbrowa.

wybudowano szkołę w m. Chlebówek oraz rozbudowano szkołę w Starej Dąbrowie.

Gmina Stargard Szczeciński.

dofinansowano takie inwestycje jak: telefonizacja m. Tychowo i Strachocin, doposażenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, doposażenie dydaktyczne Zespołu Szkół Rolniczych w Stargardzie Szczecińskim, rozbudowa szkoły w Pęzinie, jak również organizacja „Domu samotnej matki” w Poczerninie czy organizacja obozów letnich dla dzieci i młodzieży z Jakucji i Kazachstanu.

Świnoujście.

wyremontowano ośrodek zdrowia w m. Karsibór.

Gmina Banie

Dzięki wsparciu środków EFRWP na terenie wybudowano szkołę podstawową wraz z salą gimnastyczną w Baniach oraz salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej w Swobnicy. Wsparcie uzyskała też Parafia Rzymsko – Katolicka w Baniach na remont Kaplicy św. Jerzego.

 

Gmina Cedynia.

W Gminie Cedynia środki EFRWP umożliwiły zakończenie budowy Szkoły Podstawowej w Piasku.

 

Gmina Chojna

Wykorzystanie środków EFRWP na obszarze Gminy Chojna umożliwiło telefonizację miejscowości Stoki i Nawodna.

 

Gmina Gryfino

W wykorzystania środków EFRWP na terenie Gminy Gryfino zakupiono pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów.

 
Gmina Mieszkowice

 

Wykorzystanie środków EFRWP na obszarze Gminy Mieszkowice umożliwiło telefonizację miejscowości Czelin, wybudowanie oraz modernizacja szkół podstawowych w Zielinie, Troszynie, Czelinie i Mieszkowicach, a także budowę gimnazjum w  Mieszkowicach. Dzięki środkom EFRWP powstał Ośrodek Zdrowia w Zielinie, a także składowisko odpadów komunalnych w miejscowości Kurzycko dla całej gminy Mieszkowice.  Dzieci z niezamożnych rodzin z Ponadto dzięki wsparciu Funduszu możliwy był wyjazd na zimowisko dzieci z niezamożnych rodzin z Troszyna.

 

Gmina Moryń

W wyniku wykorzystania środków EFRWP na terenie Gminy Moryń powstały szkoły w miejscowościach Moryń i Moryń Dwór, jak również wybudowano 9 odcinków dróg, m.in. w miejscowościach Bielin, Gądno i Mirowo.

 

Gmina Trzcińsko – Zdrój

Dzięki środkom EFRWP na terenie Gminy Trzcińsko Zdrój powstała Szkoła Podstawowa w Ostrzewce oraz doposażono Ośrodek Zdrowia w Trzcińsku Zdroju. Ponadto środki EFRWP umożliwiły zakup kontenerów do selektywnej zbiórki odpadów, m.in. dla sołectw Drzesz, Trzcińsko-Zdrój, Strzeszów i Dobropole.

 

więcej informacji na stronie www.efrwp.pl

 

 

 

PODZIEL SIĘ
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • Blogger.com